| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Support with Lifetime After-Sales Service |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency



| Product Name | Woven Bag Roll to Roll Double Side Six Color Printing Machine |
| Model No. | QF-RY6800 |
| Suitable Material | PP/PE woven fabric roll |
| Max. Diameter of Unwinding Roll | 1200mm |
| Max. Width of Unwinding Roll | 750mm |
| Max. Printing Width | 650mm |
| Printing Length (mm) | 500-1400mm |
| Thickness of Printing Plate | 4mm |
| Printing Colors | 6 Colors (4 or 5 Colors for Options) |
| Printing Sides | Double |
| Production Capacity | 50-100pcs/min |
| Drying Method | Drying Oven |
| Installation Dimensions (LxWxH) | 13000x2100x2800mm |
| Weight | 4500kg approx. |
| Gross Power | 34kw |
| Learn More - Contact Us | More Products→Click Here |

Wenzhou Qianfeng Machinery Co.,Ltd.is a wholly-owned subsidiary of Wenzhou Qianfeng Technology Co.,Ltd.(established in 1997),focusing on expanding the international market.We are committed to providing themost practical woven bag production equipment and solutions to customers around the world.



