| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Support with Lifetime After-Sales Service |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency



| Product Name | BOPP Laminated WPP Sack Cutting Sewing Machine with Perforation and Punching |
| Model No. | QF-GS-600 |
| Max. Diameter of Unwinding Roll | 1200mm |
| Max. Width of Unwinding Roll | 600mm |
| Cutting Length | 500-1200mm |
| Cutting Accuracy | ±1.5mm |
| Bottom Folding Width | 15-30mm |
| Production Capacity | 22-35pcs/min |
| Cutting Type | Cold Cutting |
| Sewing Machine | Single Stitch (Double Stitch for option) |
| Stitch Pitch | 7-12mm |
| Weight | 2500kg approx. |
| Installation Dimensions (LxWxH) | 6000x4600x1500mm |
| Remarks | 7.5kw air compressor prepared by the customer |
| Learn More - Contact Us | More Products→Click Here |

Wenzhou Qianfeng Machinery Co.,Ltd.is a wholly-owned subsidiary of Wenzhou Qianfeng Technology Co.,Ltd.(established in 1997),focusing on expanding the international market.We are committed to providing themost practical woven bag production equipment and solutions to customers around the world.



