| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Support with Lifetime After-Sales Service |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency



| Product Name | High Speed Automatic Woven Bag Heat Cutting Machine 20-70pcs/min |
| Model No. | SQJ II-800 |
| Max. Cutting Width | 800mm |
| Cutting Length | 200-1600mm |
| Cutting Accuracy | ±1.5mm |
| Weight of Cloth Roller | ≤200kg |
| Production Capacity | 20-70pcs/min |
| Cutting Type | Hot Cutting |
| Power of Thermal Cutting | 3kw |
| Power of Main Motor | 4kw |
| Weight | 600kg approx. |
| Installation Dimensions (LxWxH) | 5500x1600x1600mm |
| Learn More - Contact Us | More Products→Click Here |

Wenzhou Qianfeng Machinery Co.,Ltd.is a wholly-owned subsidiary of Wenzhou Qianfeng Technology Co.,Ltd.(established in 1997),focusing on expanding the international market.We are committed to providing themost practical woven bag production equipment and solutions to customers around the world.



