| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Support with Lifetime After-Sales Service |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency



| Product Name | Factory Direct Sale High Efficiency FIBC Jumbo Bag Loop Cutting Machine |
| Model No. | JDG-8 |
| Max. Belt Number | 8pc |
| Max. Belt Width | 100mm |
| Cutting Length | 0-4000mm |
| Cutting / Marking Precision | ±2mm |
| Marking Number | 40 |
| Temperature Control | 200ºC-400ºC |
| Gross Power | 3kw |
| Installation Dimensions (LxWxH) | 4000x1400x1300mm |
| Weight | 400kg |
| If you need more details, please contact us. | |

Wenzhou Qianfeng Machinery Co.,Ltd.is a wholly-owned subsidiary of Wenzhou Qianfeng Technology Co.,Ltd.(established in 1997),focusing on expanding the international market.We are committed to providing themost practical woven bag production equipment and solutions to customers around the world.



