| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Support with Lifetime After-Sales Service |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency



| Product Name | High Quality Cutting Sewing and Liner Inserting Machine pp Woven Bags Sacks |
| Model No. | QF-QTF-750 |
| Outer Cloth Width | 400-680mm |
| Outer Bag Cutting Length | 600-1200mm |
| Inner Bag Wider than Outer Bag | +20mm |
| Inner Bag Thickness | ≥0.01mm |
| Cutting Accuracy | ±1.5mm |
| Folding Width | 15-30mm |
| Stitch Pitch | 7-12mm |
| Production Capacity | 22-35pcs/min |
| Cutting Type | Hot Cutting or Cold Cutting or both |
| Sewing Machine Type | Single Stitch (Double Stitch for option) |
| Weight | 5000kg approx. |
| Installation Dimensions (LxWxH) | 6000x8000x1600mm |

Wenzhou Qianfeng Machinery Co.,Ltd.is a wholly-owned subsidiary of Wenzhou Qianfeng Technology Co.,Ltd.(established in 1997),focusing on expanding the international market.We are committed to providing themost practical woven bag production equipment and solutions to customers around the world.



