| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Support with Lifetime After-Sales Service |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency



| Product Name | Simple Version Of Manual Woven Bag Seaming Machine |
| Model No. | GK8-2 |
| 3 Phase Voltage | 380V, 50Hz |
| Max. Sewing Speed | 1300r/min |
| Sewing Machine Type | Single Stitch (Double Stitch for Option) |
| Stitch Type | Single-Needle, Two-Thread Chain Stitch |
| Stitch Length | 8-14mm |
| Max. Sewing Thickness | 10mm |
| Needle Model | #26 |
| Thread Specification | 20S/3x3 Polyester Thread |
| Motor Power | 0.37kw |
| Motor Package Size | 400x300x260mm |
| Motor Gross Weight | 16kg |
| Table Package Size | 1250x600x130mm |
| Table Gross Weight | 22kg |
| Sewing Head Package Size | 500x290x490mm |
| Sewing Head Gross Weight | 30kg |
| Gross Weight | 68kg |
| Learn More - Contact Us | |
| More Products→Click Here | |

Wenzhou Qianfeng Machinery Co.,Ltd.is a wholly-owned subsidiary of Wenzhou Qianfeng Technology Co.,Ltd.(established in 1997),focusing on expanding the international market.We are committed to providing themost practical woven bag production equipment and solutions to customers around the world.



